KİTAP BÖLÜMÜ

InTraders Akademik Platformu, Uluslararası Ticaret Kongresi isim tescili yapılmış, uluslararası kongre niteliklerini taşıyan uluslararası ticaret alanına İlkbahar KongresiSonbahar Kongresi,  Akademik Dergi, Kitap Bölümü ve Dış Pazar Araştırması başlıkları ile katkı sağlamayı hedefleyen kar amacı gütmeyen akademik organizasyondur.

Türkçe ve İngilizce Uluslararası Kitap yayınlamaktayız. Türkçe kitabın editörleri Türkiye’den oluşmaktadır. İngilizce Kitabın editörleri yurtiçi ve yurtdışından oluşmaktadır.

Kitap projemiz sürekli açık olup hakem sürecinden geçen en az 7 çalışmaya ulaşıldığında kitap yayınlanmaktadır. Tarihlere bakmaksızın tamamlanan çalışmalarınızı gönderebilirsiniz. 

Planlanan uluslararası kitap doçentlik başvuru kriterini sağlayan “NOBEL-GAZİ-HİPERYAYIN” tarafından e-kitap olarak yayınlanacaktır. (Kongre katılımcılarına %25 indirimlidir. Blog yazarlarımıza indirim ve ücretsiz imkan mevcuttur. Detaylar için lütfen buraya tıklayınız. )

  • Kongre katılımcıları tek kongre katılım ücreti ile; 1 çalışmasını kongrede, farklı bir çalışmasını ise kitap bölümünde değerlendirebilir.  (17.01. 2020 Tarihli Akademik Teşvik Yönetmeliği madde 3: Kongre, sempozyum, konferans veya benzeri bilimsel etkinlik kitapçıkları ve içeriğinde yayımlanmış bildiriler, yayın kategorisinde değerlendirmeye alınmaz.)
  • Kongre katılımcısı olmayan yazarlara ait çalışmaların uluslararası kitapta, “Kitap Bölümü” olarak yayınlanması, yayın ücreti 1000 TL’dir.
  • İngilizce kitap bölümlerinde “Grammarly Kontrolü” sonucu revize gerektiren çalışmalarda ek hizmet ücreti 300TL hizmet ücreti alınır veya yazar rapor doğrultusunda kendi düzeltme yapabilir. Raporun %95 ve üzeri çıkması kabul edilmektedir. 
  • Tek Editörlü Kitapta Editörlük Ücreti 1500TL (Kongre Katılımcılarına %25 indirimlidir.)
  • Çift Editörlü Kitapta Editörlük Ücreti Kişi Başı 1000 TL (Kongre Katılımcılarına %25 indirimlidir.)
  • Üç Editörlü Kitapta Editörlük Ücreti Kişi Başı 850 TL (Kongre Katılımcılarına %25 indirimlidir.)
  • Kitap Bölümü çalışmaları için son gönderim tarihi bulunmamaktadır. En az 7 çalışma olması durumunda tarihe bakılmaksızın akademik inceleme süreci tamamlanmasından sonra “Kitap” yayınlanmaktadır. Sürekli kitap projemiz olması vesilesi ile çalışmanızın hazır olması durumunda intradersorg@gmail.com veya +905395294288 whatsApp’tan iletişime geçebilirsiniz.
  • Kitap bölümü çalışmaları Türkçe ve  İngilizce’dir. Türkçe çalışmalar Türkçe kitapta, İngilizce çalışmar İngilizce Kitap’ta yer almaktadır..
  • Kitapta en az 7 çalışma yer alması planlanmaktadır. Kitap yayın sürecinde sekretarya, bilim kurulunu ve uluslararası editör kurulunu ilan eder.
  • Konu kapsamı “eğitim ve sosyal bilimler” konularıdır. Kitaptaki bölümlerin vaka çalışmalarına yönelik araştırmalar olarak düzenlenmesi beklenmektedir.

*Türkçe sayfamızda yer alan ücretler Türkiye’den katılım sağlayan (yabancı, Türk) araştırmacılar için geçerlidir.

*Değişiklik hakkı saklıdır.

Kitap bölümünüzü intradersorg@gmail.com ye gönderebilirsiniz.

*Türkçe sayfamız Türkiye’den katılımcılar (Türk ve/veya yabancı) için geçerlidir. İngilizce sayfamız Türkiye dışından katılımcılar (yabancı ve/veya Türk) için geçerlidir.

Açık erişim e-yayıncılık politikamız: Why we accept the policy of open access e-publishing