KİTAP BÖLÜMÜ

 

DUYURU

2024 Yılı sonuna kadar sadece dergimiz ile devam edeceğiz. Sadece hazır kitap projeleri değerlendirmeye alınacaktır. Dergimiz 2018 yılında yayın hayatına başlamış olup ebsco, index copernicus vb indekslerde yer almaktadır. Detaylı bilgi için dergi linkimiz; https://dergipark.org.tr/tr/pub/intraders Duyuru tarihi: 13/11/2023

 

Türkçe ve İngilizce Uluslararası Kitap yayınlamaktayız. Türkçe kitabın editörleri Türkiye’den oluşmaktadır. İngilizce Kitabın editörleri yurtiçi ve yurtdışından oluşmaktadır.

Kitap projemiz sürekli açık olup hakem sürecinden geçen en az 7 çalışmaya ulaşıldığında kitap yayınlanmaktadır. Tarihlere bakmaksızın tamamlanan çalışmalarınızı gönderebilirsiniz. 

Planlanan uluslararası kitaplar, doçentlik başvuru kriterini sağlayan “Nobel, Gazi, Hiperyayın” Yayınevleri ile anlaşma sağlanmıştır. Yayınevleri adına kitap bölümü toplamıyoruz. Editör/editörler) kendi adına kitap bölümü toplamakta ve istediği yayınevinden yayınlanmak üzere sözleşme (sözleşme telif hakkı kanunu gereğince editör ile yayınevi arasında olmaktadır.) yapmaktadır. 

Kitap bölümleri en az 7 çalışmadan oluşmakta olup en fazla 13 bölümden oluşmaktadır. Editör ve yazarların tercihine göre yayınevi belirlenmektedir. 

-Sekretarya (Proje Koordinatörü), Kürşat Çapraz’dır; Dr öğrenimini sürdürmekte olup InTraders Kongre Kitaplarının ve 2018 yılında yayın hayatına başlayan InTraders Uluslararası Ticaret Akademik Dergisi‘nin yayıncıdır.

-Sekretarya (Proje Koordinatörü) ismi kitapta yer alır; kitabın açık erişimli-ücretsiz indirilebilir yayınlanması, veritabanlarına kaydedilmesi, kütüphanelere başvurulması vb. indekslenme ile ilgili işlemlerde yetkilidir. Kitapların bilinirliğinin artırılması ve atıf için geri planda çalışma yapmakla yetkilidir. Mali bir sorumluluğu yoktur. 

Editörlük talebinizi özet  Cv’niz ile  intradersorg@gmail.com’a bildirebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapılacaktır. (Editörlük için en az Dr. ünvanına sahip olmak gereklidir.)

-Editör tercihinde kongrelerimize katılım sağlayan araştırmacılara öncelik sunulmaktadır.  

 Kitap bölümünüzü  intradersorg@gmail.com’ye gönderebilirsiniz. 

*Değişiklik hakkı saklıdır.

*Türkçe sayfamız Türkiye’den katılımcılar (Türk ve/veya yabancı) için geçerlidir. İngilizce sayfamız Türkiye dışından katılımcılar (yabancı ve/veya Türk) için geçerlidir.

Açık erişim e-yayıncılık politikamız