InTraders Akademik Platformu

KİTAP BÖLÜMÜ

InTraders Akademik Platformu, 2017 yılında Uluslararası Ticaret Kongresi isim tescili yapılmış, uluslararası kongre niteliklerini taşıyan uluslararası ticaret alanına İlkbahar Kongresi, Sonbahar Kongresi,  Akademik Dergi(Kuruluş:2018), Kitap Bölümü ve Dış Pazar Araştırması başlıkları ile katkı sağlamayı hedefleyen kar amacı gütmeyen akademik organizasyondur.

Türkçe ve İngilizce Uluslararası Kitap yayınlamaktayız. Türkçe kitabın editörleri Türkiye’den oluşmaktadır. İngilizce Kitabın editörleri yurtiçi ve yurtdışından oluşmaktadır.

Kitap projemiz sürekli açık olup hakem sürecinden geçen en az 7 çalışmaya ulaşıldığında kitap yayınlanmaktadır. Tarihlere bakmaksızın tamamlanan çalışmalarınızı gönderebilirsiniz. 

Planlanan uluslararası kitap doçentlik başvuru kriterini sağlayan “Nobel, Gazi, Hiperyayın [Nobel ve Gazi Yayınevleri ile anlaşma sağlanmıştır. 8 çalışmanın üzerinde olması durumunda Nobel veya Gazi Yayınevi tercih edilecektir. Belirtilen çalışma sayısına ulaşılamaması durumunda (6-8 çalışma sayısı) kitaplarımız Hiperyayın’dan yayınlanacaktır. ](Kongre katılımcılarına %25 indirimlidir. Blog yazarlarımıza indirim ve ücretsiz imkan mevcuttur. Detaylar için lütfen buraya tıklayınız. )”

  • Kongre katılımcıları; 1 çalışmasını kongrede, farklı bir çalışmasını ise kitap bölümünde % 25 indirimli olarak değerlendirebilir.  (17.01. 2020 Tarihli Akademik Teşvik Yönetmeliği madde 3: Kongre, sempozyum, konferans veya benzeri bilimsel etkinlik kitapçıkları ve içeriğinde yayımlanmış bildiriler, yayın kategorisinde değerlendirmeye alınmaz.)
  • Kongre katılımcısı olmayan yazarlara ait çalışmaların uluslararası kitapta, “Kitap Bölümü” olarak yayınlanması, yayın ücreti 750 TL’dir.
  • Tek Editörlü Kitapta Editörlük Ücreti 1200TL (Kongre Katılımcılarına ücretsizdir.)
  • Çift Editörlü Kitapta Editörlük Ücreti Kişi Başı 700 TL (Kongre Katılımcılarına ücretsizdir.)
  • Üç Editörlü Kitapta Editörlük Ücreti Kişi Başı 500 TL (Kongre Katılımcılarına ücretsizdir.)
  • Kitap Bölümü çalışmaları için son gönderim tarihi bulunmamaktadır. En az 7 çalışma olması durumunda tarihe bakılmaksızın akademik inceleme süreci tamamlanmasından sonra “Kitap” yayınlanmaktadır. Sürekli kitap projemiz olması vesilesi ile çalışmanızın hazır olması durumunda intradersorg@gmail.com veya +905395294288 whatsApp’tan iletişime geçebilirsiniz.
  • Kitap bölümü çalışmaları Türkçe ve  İngilizce’dir. Türkçe çalışmalar Türkçe kitapta, İngilizce çalışmalar İngilizce Kitap’ta yer almaktadır..
  • Uluslararası kitapta en az 7 çalışma yer alması planlanmaktadır. Kitap yayın sürecinde sekretarya, bilim kurulunu ve uluslararası editör kurulunu ilan eder.
  • Konu kapsamı “uluslararası ticaret, iktisat, işletme, tedarik zinciri yönetimi, çalışma ekonomisi, maliye ve kamu yönetimi”dir. Kitaptaki bölümlerin vaka çalışmalarına yönelik araştırmalar olarak düzenlenmesi beklenmektedir.

*Değişiklik hakkı saklıdır.

 Kitap bölümünüzü  intradersorg@gmail.com’ye gönderebilirsiniz. 

*Türkçe sayfamız Türkiye’den katılımcılar (Türk ve/veya yabancı) için geçerlidir. İngilizce sayfamız Türkiye dışından katılımcılar (yabancı ve/veya Türk) için geçerlidir.

Açık erişim e-yayıncılık politikamız: Why we accept the policy of open access e-publishing

InTraders Akademik Platform